Laser Leather

Kożuchy damskie z owczej skóry – jak o nie dbać?

Kożuchy damskie z owczej skóry to wyjątkowa i szlachetna odzież wierzchnia, która zimą zapewnia niesamowity komfort termiczny, z którym syntetyczne kurtki nie mogą się równać. Trzeba jednak pamiętać, że naturalne materiały zasługują na wyjątkowe traktowanie. 

Aby Twój kożuch z owczej skóry mógł służyć Ci przez długie lata, powinnaś zapamiętać kilka wskazówek, które pozwolą Ci cieszyć się jego nienagannym stanem każdej kolejnej zimy. Sprawdź, jak powinna być czyszczona miękka skóra owcza, aby zachowała swoje wyjątkowe właściwości na długo.

Czyszczenie kożucha – co zrobić z lekkimi zabrudzeniami?

Może się zdarzyć, że podczas codziennego używania kożucha z owczej skóry, zauważysz na nim lekkie zabrudzenia. Pod żadnym pozorem nie wpadaj wtedy w panikę i nie próbuj ich usunąć na mokro. Wielce prawdopodobne jest, że zabrudzenia nie wchłonęły się nawet w skórę i łatwo pozbędziesz się ich, korzystając z domowej metody czyszczenia na sucho. 

Możesz spróbować wykorzystać w tym celu specjalną szczotkę do czyszczenia skórzanych produktów, którą łatwo wyczeszesz brud. Warto też spróbować, pozbyć się zabrudzenia używając odkurzacza. Użyj specjalnej czystej nasadki, która pomoże usunąć to, co nie zdążyło wejść w głębsze warstwy kożucha. 

Chcąc pozbyć się świeżej plamy, możesz także spróbować posypać ją mąką ziemniaczaną lub kaszką manną, jeśli akurat masz ją w swojej kuchni. Wystarczy, że wysypiesz na plamę jej niewielka ilość, którą przetrzesz suchą i czystą szmatką. Kiedy zauważysz, że mąka zaczyna delikatnie zmieniać kolor, będzie to oznaczało, że wchłania zabrudzenie. Gdy uda Ci się uporać z plamą strzepnij z kożucha pozostałość mąki i gotowe. 

Jeśli na Twoim kożuchu powstało niewielkie zabrudzenie, możesz także wykorzystać zwykłą gumkę do ścierania ołówka. Postaraj się przetrzeć nią delikatnie zabrudzenie. Pamiętaj tylko, że powinna być ona bezwzględnie czysta, 

Zwróć uwagę na to, żeby czyszczenie kożucha było delikatnym procesem, ponieważ pomimo tego, że masz do czynienia z naturalnym i bardzo trwałym materiałem, istnieje możliwość jego uszkodzenia. Dlatego podczas wykonywania opisanych zabiegów zachowaj szczególną ostrożność.

Kożuch z owczej skóry po zimie – jak o niego zadbać?

Jeśli zima dobiegła końca i temperatury zaczynają optymistycznie wzrastać, to znak, że Twój kożuch z owczej skóry spełnił już swoje zdanie. Abyś mogła cieszyć się nim w kolejnym sezonie, warto zadbać o prawidłowe przechowywanie go podczas reszty roku.

Największym wrogiem odzieży wierzchniej z naturalnej skóry owczej są mole. Przed tym, jak schowasz swój kożuch na okres zimowy do szafy, zapakuj go w oddychający (nie z plastiku) pokrowiec. Upewnij się wcześniej, że kożuch nie jest wilgotny, a do futerału lub kieszeni futra włóż saszetki ze środkiem odstraszającym mole. Maja one przeważnie zapach lawendy, geranium lub piołunu. Ten mały, ale znaczący drobiazg pozwoli Ci ustrzec się niechcianych gości. 

Kurtka z owczej skóry – co kiedy spotka Cię deszcz?

Żaden rodzaj skóry naturalnej nie polubi się z deszczem. Nadmiar wilgoci będzie prowadził do zbytniego rozciągania się skóry, w efekcie czego Twoja kurtka z owczej skóry lub dłuższy kożuch skórzany mogą stracić pożądany fason. Najprościej jest oczywiście unikać ulewnych deszczy i intensywnych opadów śniegu, kiedy masz na sobie kożuch naturalny. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Dlatego, kiedy już dojdzie do zmoczenia kożucha, susz go najlepiej na szerokim wieszaku w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od źródła ciepła. Daj mu czas i trochę cierpliwości. 

Jak wyczyścić kożuch z naturalnej skóry – poproś o pomoc fachowca

Kiedy na Twoim kożuchu znajdą się plamy trudne do usunięcia, nie rekomendujemy czyszczenia odzieży wierzchniej ze skóry naturalnej samodzielnie w domu. Oczywiście sposobów na pozbycie się plam na mokro jest wiele, ale bezpieczniej jest go po prostu oddać do czyszczenia w pralni chemicznej.  Dzięki temu możesz mieć pewność, że wróci do Ciebie w tak samo dobrym stanie. 

Warto zaplanować coroczne czyszczenie kożucha w pralni po każdym zakończonym sezonie zimowym, aby kolejnego roku wyjąć czysty i pachnący kożuch, który będzie od razu gotowy do założenia. 

Skóry owcze Nowy Targ – gwarancja doskonałej jakości

Być może dopiero szukasz idealnego naturalnego kożucha owczego, który uzupełniłby Twoją zimową garderobę. Jeśli wiesz już, jak o niego dbać, aby posłużył Ci przez długie lata, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kożuchy damskie z owczej skóry  to produkty najwyższej jakości. Podczas ich produkcji dbamy o każdy detal, aby mogły one zaspokoić potrzeby wszystkich naszych klientów. Krótki czy długi, z futrzanym kołnierzem, z kapturem lub prosty i klasyczny – wybierz kożuch dopasowany do swojego stylu, w którym będziesz czuła się komfortowo przez całą zimę, a potem dbaj o niego, aby towarzyszył Ci jak najdłużej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć do góry
L

The ultimate make-up shop page brings you everything you need